Uudised

Uudised

Rekordtulemus soojuspumpade testis

22.01.2013 

Suurepärased testitulemused. Mitsubishi Electricu uus kõrgkvaliteetne õhksoojuspump KIRIGAMINE MSZ-FH saavutas soojuspumpade testis suurepärased tulemused ning on üks turu paremaid õhksoojuspumpasid.

Mitsubishi Electricu uut soojuspumpa Kirigamine MSZ-FH testiti 2012 sügisel. Testimine toimus Rootsi Energiaameti tellimusel Rootsi Tehnika Uurimisinstituudis (SP Technical Research Institute).

Testiti kaht Kirigamine MSZ-FH mudelit: MSZ-FH 25 ja MSZ-FH 35. Kirigamine MSZ-FH saavutasmärkimisväärsed tulemused nii küttevõimsuse kui ka soojusteguri osas.  Kirigamine MSZ-FH saavutas suurima eenergiasäästlikkuse Rootsi Energiaameti poolt testitud sama klassi soojuspumpade hulgas.

Võimasam mudel MSZ-FH 35 saavutas hämmastavad testitulemused. Temperatuuril -7 °C mõõdeti küttevõimsuseks 5,3 kW, mis on seni kõrgeim Rootsi Energiaameti poolt fikseeritud testitulemus. Testis on osalenud siiani 42 õhksoojuspumpa. Veelgi enam, MSZ-FH suutis tagada temperatuuril -15 °C küttevõimsuse 4,3 kW. See teeb sellest soojuspumbast eriti sobiliku valiku külma kliimaga piirkondadesse.

Testitulemused näitavad, et Kirigamine MSZ-FH toodab enim soojust kui ükski teine Rootsi Energiaameti poolt testitud õhksoojuspump. Seega on Kirigamine MSZ-FH parim lahendus suure küttevajadusega majadele. Norra tarbijate nõukogu (Forbrukerrådet) võrdles oma veebilehel www.forbrukerradet.no  Rootsi Energiaameti testide alusel erinevaid õhksoojuspumpasid ning valis 2012 aasta novembris Kirigamine MSZ-FH parimaks õhksoojuspumbaks Norra turul.

"Uus soojuspump on intensiivse arendustöö vili. Eesmärgiks oli saavutada võimalikult suur soojatootlikkus arvestades Põhjamaist karmi kliimat. Samas oli uue toote väljatöötamisel eesmärgiks ka disaini parendamine ning müra vähendamine. Lõpptulemusena valmisgi ülimalt säästlik seade külma kliimaga piirkondadesse." ütles Mitsubishi Electricu tootejuht Asim Ljukovac. Külma kliimaga piirkondades on võimalik uue soojuspumbaga 28000 kWh küttevajadusega maja puhul saavutada kokkuhoid kuni 14900 kWh.

Kirigamine MSZ-FH on suurepärane valik Põhjamaisesse kliimasse. Kui väljas läheb tõeliselt külmaks, siis suudab Kirigamine MSZ-FH 35 toota  ca 1000 W rohkem soojusenergiat, kui parim konkurent Rootsi Energiaameti poolt testitud soojuspumpadest. Veel võimaldab Kirigamine MSZ-FH seeria soojuspump tagada vajadusel ka piisavat jahutusvõimsust.

Mitsubishi Electricu värske soojuspump pole märkimisväärne vaid küttevõimsuse ja soojusteguri poolest, vaid sisaldab kõige uuemat tehnoloogiat. Kasutusel on Inimese andur (tagab lisasäästu inimeste eemal viibimisel), kaheosaline õhusuunaja (võimaldab seadme trepihalli paigaldamisel kütta samaaegselt kahte korrust), nädalataimer ning kütterežiim +10 °C.

 Lähemalt saab Rootsi Energiaameti testikokkuvõtetega tutvuda järgnevatel linkidel:

Õhksoojuspump MSZ-FH35VE-E1/MUZ-FH35VEHZ-E1 (Testitud november 2012)

Õhksoojuspump MSZ-FH25VE-E1/MUZ-FH25VEHZ-E1 (Testitud November 2012)

 

 

Tagasi